Ukąszenia typu Blockchain: Punkt cenowy! Bitcoin za 50 tysięcy dolarów? $60K? $318K?

Handlowcy zaczęli rozpakowywać tokenizowane bitcoins. Departament Skarbu USA będzie bacznie obserwował cyfrowe innowacje. A obroty handlowe na OKEx spadły.

Górna półka

Przymusowe oparzenie
Ripple Chief Technology Officer David Schwartz napisał na Twitterze, że społeczność może zmusić do spalenia miliardów żetonów XRP przechowywanych w depozycie, aby zapobiec spadkowi cen, który prawdopodobnie nastąpiłby, gdyby te miliardy w zamrożonych żetonach kiedykolwiek zalały rynek. 2 grudnia użytkownik Twittera zapytał CTO: „Jeśli Nodes, walidatory i cała społeczność zebrali się razem i zgadzamy się, że lepiej dla społeczności, aby spalić 50 miliardów XRP Ripple ma w depozycie, czy byłoby to możliwe? Odpowiadając na tweet, David Schwartz sugerował, że zasada większości wygra w takiej decyzji.

Innowacja czy ryzyko?
Amerykański Departament Skarbu chce, aby państwowi i federalni regulatorzy uważnie przyglądali się innowacjom w zakresie aktywów cyfrowych, które mogłyby zakłócić równowagę obecnego systemu finansowego. Według raportu opublikowanego w czwartek przez Radę Nadzoru nad Stabilnością Finansową, aktywa cyfrowe są „szczególnie dobrym przykładem“ zarówno korzyści, jak i potencjalnego ryzyka związanego z innowacją. W raporcie podkreślono ambicje państw na całym świecie w zakresie eksperymentów z cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC) jako sposobu na „wzmocnienie globalnej pozycji ich własnych walut i umożliwienie szybszych płatności“.

Nieopakowany wBC
Owinięty bitcoin, bitcoin-backed token na Ethereum teraz ponad 2 miliardy dolarów, widział wzrost oparzeń (lub „rozpakowania“) przez niektórych z jego największych użytkowników, jak Etereum oparty zdecentralizowany sektor finansowy nadal chłodzi. Klienci BitGo, w tym Three Arrows Capital i Alameda Research, wymieniają coraz większą ilość swoich tokenów bitcoins wybijanych na początku tego roku na prawdziwe bitcoins, ponieważ byczy rynek krypto walutowy nadal koncentruje się na bitcoinach, a zdecentralizowane finanse Ethereum zajmują na razie tylne miejsce. W miesiącach następujących po gorącym lecie DeFi, kiedy Bitcoins były owijane szybciej niż zostały zaminowane, sektor znacznie się ochłodził.

Nie jest dobrze.
Gwałtowny spadek wolumenu obrotu OKEx i rezerw stabilnych monet – zwłaszcza na uwięzi – może ujawnić trwający exodus użytkowników po tym, jak popularna giełda instrumentów pochodnych kryptograficznych nieoczekiwanie wstrzyma na około pięć tygodni wszystkie działania związane z wycofywaniem produktów kryptograficznych. Dane z serwisu analitycznego CryptoQuant pokazują, że ilość trzymanych w portfelach OKEx uwięzi spadła do 6,69 mln z 275,0 mln między 25 listopada a 1 grudnia, co oznacza spadek o 97,6% w ciągu niecałego tygodnia. W tym samym czasie łączny dzienny wolumen obrotu na OKEx znacząco spadł – o około 67,7% w porównaniu z 25 listopada, wynika z danych zebranych przez CoinDesk. Wolumen obrotu na uwięzi na OKEx spadł o 70%.

Lustro, lustro
Twórcy platformy stablecoin Terra ogłosili uruchomienie czwartkowego protokołu lustrzanego, czyli sposobu na wybijanie kryptograficznych aktywów, które naśladują wartość akcji spółek notowanych na giełdzie, takich jak Apple czy Tesla. Nowy protokół przyniesie również nowe możliwości w zakresie wydobycia płynności do Tendermint Terra’s blockchain. Znane jako mAssets, żetony te będą śledzić cenę amerykańskich akcji na prawdziwej giełdzie, korzystając z systemu wyroczni, która jest w stanie sprawdzić ceny co sześć minut. „Inwestor detaliczny znajduje się w centrum tego rosnącego popytu na akcje amerykańskie i globalne pochodne akcji. Rynek akcji nie jest już wyłącznym celem garniturów Wall Street, czy to w Nowym Jorku, Londynie czy Tokio“, argumentuje Arrington XRP w swoim raporcie.

Szybkie gryzienie

  • FINTECH BANKING: Stripe Partnerstwo z Goldman, Citigroup, Inne do Oferowania Rachunków Czekowych, Usług: Raport (CoinDesk)
  • BITCOIN BUNCH: Ta rodzina postawiła wszystko na Bitcoin’a, kiedy był wart 900 dolarów – i kupiła więcej, kiedy rozbił się w 2018 roku (CNBC).
  • DEFINICJA DEFI: Lex Sokolin: Jak wyceniasz oprogramowanie open-source? Ostatnie przejęcia DeFi mogą świecić światłem. (Opinia CoinDesk)
  • NOT CAPTCHA’D: Human Protocol, the backbone for anti-bot system hCaptcha, announced Thursday it will be expanding beyond Ethereum to a future Polkadot parachain, Moonbeam. (CoinDesk)
  • OMG, RALLY! Genesis Block Ventures nabył OMG Network (poza łańcuchowym rozwiązaniem Ethereum) uruchamiając dwucyfrowy rajd w tokenie OMG sieci. (CoinDesk)
  • SCENTRALIZOWANE CBDC: Rosyjska społeczność kryptońska obawia się, że cyfrowy rubel może oznaczać „powrót do ZSRR“. (CoinDesk)
  • BILION 41 USD: Zdecentralizowane platformy finansowe były odpowiedzialne za 99% wolumenu transakcji Ethereum w ubiegłym miesiącu. (odszyfrować)
  • $600 MILIONÓW: Jeden milion ETH jest teraz zamknięty w Ethereum 2.0. (Odszyfrować)

Stawka

Punkt cenowy!
Czytałem tę historię z CNBC o holenderskiej rodzinie, która postawiła wszystko na bitcoin. W 2017 roku właściciel małej firmy sprzedał wszystkie swoje aktywa – firmę, dom i zgromadzony detrytus – i przeniósł swoją pięcioosobową rodzinę do furgonetki. „Wstąpiliśmy do Bitcoinu, ponieważ chcieliśmy zmienić nasze życie“, powiedział Didi Taihuttu do CNBC.

To jest dzikie! Media zacytowały również prognozę Taihuttu dotyczącą ceny Bitcoin’a za 200,000 dolarów do 2022 roku. To człowiek, który działa na instynkt i zna się na rzeczy w swoim wnętrzu. Wydaje się, że do tej pory mu się to udało. CNBC zacytowało kilka prognoz cenowych od szanowanych i szanowanych ludzi w krypcie.

Mike Novogratz, dyrektor generalny banku handlowego Galaxy Digital, powiedział, że Bitcoin może osiągnąć 60.000 dolarów w przyszłym roku. W raporcie Citibank poświęconym klientom instytucjonalnym stwierdzono, że do grudnia 2021 r. jeden BTC może zmienić właściciela za 318 tys. dolarów. To naprawdę szalone!

Nie cytowano ostatnich i skromniejszych prognoz Bloomberga, że Bitcoin może osiągnąć 50 000 dolarów w przyszłym roku. To ponad dwukrotna cena Bitcoin’a, która jest zawsze wysoka! I szacuje się, że limit rynkowy wynosi 1 bilion dolarów!

Wiele dobrych danych wrzuca się do przewidywań cenowych. Istnieje analiza techniczna świec i klinów, są badania osób z wysokiej sieci i porównania do podobnych ruchów w obu Bitcoin wykresów historycznych, jak i aktywów analogowych. (Chcesz zrozumieć Bitcoin dzisiaj? Studiuj złoto w latach 70-tych!).

Ale nie przywiązywałabym do nich zbyt dużej wagi. Tym razem trzy lata temu, komputerowy whiz i samozwańczy szaleniec John McAfee miał tak silne przekonania, że Bitcoin uderzyłby w 500,000 dolarów w ciągu trzech lat (w tym roku, nawiasem mówiąc, w tym roku) połknąłby swoje genitalia.

Po dziesiątkach lat cen docelowych, które były znacznie poniżej swoich możliwości, to jest uzasadnione, aby sugerować, że większość roszczeń do przyszłej ceny Bitcoin jest więcej jelit niż rachunek, więcej zakładów niż zapewnione. Czasami to się opłaca. Ale rozumiejąc, że jeden BTC jest zawsze jednym BTC, nigdy nie będziesz się mylić.