Bitcoin, Ethereum, i XRP Attempt Come Back, Aiming for New Yearly Highs

Trzy najważniejsze kryptokurwuty według kapitalizacji rynku są z powrotem na zielono, ponieważ więcej spółek publicznych dodaje Bitcoin do swoich bilansów.

Bitcoin, Ethereum i XRP wyglądają na gotowe do wybuchu po miesięcznym okresie stagnacji. Ale po pierwsze, te górne kryptocurrencies musi pokonać kilka poważnych przeszkód.

Bitcoin Eyes New Yearly Highs

Bitcoin pojawił się na pierwszych stronach gazet po tym, jak firma Square Inc. ogłosiła inwestycję w aktywa cyfrowe o wartości 50 milionów dolarów. Firma zajmująca się płatnościami mobilnymi zakupiła około 4.709 BTC za pośrednictwem platformy internetowej.

Wzrost był na tyle znaczny, że BTC osiągnął 50-dniową średnią kroczącą, która jest obecnie jedyną barierą uniemożliwiającą mu dalszy rozwój. Jeśli zlecenia kupna nadal będą się piętrzyć i ten poziom oporu się złamie, Bitcoin Trader może wzrosnąć w kierunku nowych rocznych wyżów.
Wykres cen Bitcoinu w dolarach amerykańskich

Stanowi to około 1% jej „aktywów na koniec drugiego kwartału 2020 roku“.

Ogłoszenie zostało przyjęte z dużym optymizmem przez entuzjastów kryptografii, którzy pospieszyli na giełdę, aby zdobyć kawałek pionierskiej kryptokurcji. Skok presji nabywczej pozwolił na wzrost cen o blisko 4%.

Bitcoin przeszedł z handlu na niskim poziomie 10.560 dolarów do wysokiego poziomu 10.960 dolarów w ciągu pięciu godzin po tym, jak pojawiły się wiadomości.

W drodze do góry, sztandarowa krypto waluta może znaleźć opór około 11.700 dolarów w oparciu o model IntoTheBlock „In/Out of the Money Around Price“ (IOMAP).

Ta metryka na łańcuchu ujawnia, że około 1 miliona adresów zakupiło wcześniej prawie 740 000 BTC po tej cenie. Tak krytyczny obszar zainteresowania może wchłonąć część presji zakupowej, ponieważ posiadacze znajdujący się w tym przedziale prawdopodobnie opuszczą swoje podwodne pozycje.

Warto zauważyć, że ten sam model pokazuje również, że Bitcoin znajduje się na szczycie ogromnej ściany podaży, co dodaje wiarygodności optymistycznym perspektywom.

Około 2,2 miliona adresów posiada ponad 1,5 miliona BTC w przedziale od 10 560 do 10 870 dolarów. Tak długo, jak utrzyma się ta bariera wsparcia, kurs będzie sprzyjał bykom.

Ethereum Whales Fill Their Bags

100-dniowa średnia krocząca była w stanie powstrzymać Etereum przed dalszą deprecjacją po tym, jak tzw. efekt wrześniowy spustoszył jego wartość rynkową.

Za każdym razem, gdy ETH spadał do tego poziomu wsparcia od początku września, był on odrzucany, a po nim nastąpiło znaczne odbicie. Teraz wydaje się, że historia się powtarza, ponieważ ceny ponownie odbijają się od tego kluczowego trendu.
Ethereum Wykres cen w dolarach amerykańskich

Podczas gdy 50-dniowa średnia krocząca wydaje się być jedyną barierą przed gigantem inteligentnych kontraktów, IntoTheBlock’s IOMAP kładzie większy nacisk na zakres $352-$361.

Tutaj ponad 841.000 adresów kupiło prawie 4,4 miliona ETH. Ten ważny obszar zainteresowania może powstrzymać trend wzrostowy ETH.

Niemniej jednak, wskaźnik dystrybucji posiadaczy Santimentu odnotował znaczący wzrost liczby wielorybów Ethereum w sieci. Firma zajmująca się analizą zachowań zarejestrowała skok o 3,13% w ciągu ostatnich trzech dni w liczbie adresów mieszczących 100.000 do 1 miliona ETH.

Jeśli kupowanie przez dużych inwestorów będzie kontynuowane, Ethereum może być w stanie przebić się przez 352- 361 dolarów płotek i dążyć do nowych rocznych wzrostów, ponieważ kohorty IOMAP nie wykazują znaczącego oporu.

Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność rynku krypto walutowego, inwestorzy muszą zwrócić szczególną uwagę na 100-dniową średnią kroczącą.

Wzrost liczby zleceń sprzedaży, który przekształci ten krytyczny poziom wsparcia w opór, może spowodować wyprzedaż. W takich okolicznościach Ethereum prawdopodobnie spadnie do 200-dniowej średniej ruchomej, która wynosi około 270 dolarów.
XRP jest na szczycie głównego ruchu cenowego

Ripple robi wszystko, co w jego mocy, aby rozszerzyć użyteczność swojego rodzimego altcoinu, XRP. W związku z buntem, z jakim spotkała się firma po wznowieniu kwartalnej sprzedaży swojego żetonu, przysięgła ona stać się Amazonką kryptońską.

Aby osiągnąć ten cel, firma rzekomo pracuje nad budową nowej giełdy krypto walutowej na szczycie księgi XRP.

Ostatnie wiadomości wywołały burzę w społeczności kryptońskiej. Dane z LunarCRUSH ujawniają, że 70% z ponad 10 milionów interakcji społecznych było niechętnie nastawionych do transgranicznych przekazów pieniężnych. Co ważniejsze, w ciągu ostatnich czterech dni ceny wzrosły o ponad 8%, ponieważ wokół nowej platformy Ripple’a pojawiły się spekulacje.

Pomimo odnotowanych ostatnio zysków, XRP znajduje się pod krytyczną barierą oporu, która może odrzucić jego działania na rzecz wzrostu cen.

Przeszkodą tą jest górna granica równoległego kanału opadającego, który tworzy się od początku sierpnia. Brak przełamania powyżej może spowodować gwałtowną korektę w kierunku środkowej lub dolnej granicy kanału.
Wykres cenowy XRP w dolarach amerykańskich

Jeśli jednak popyt na międzynarodowy token rozrachunkowy wzrośnie wokół obecnego poziomu cen, może on mieć siłę przebicia się przez ten wzorzec konsolidacji.